Výstava Josefa Flejšara ve Světozoru

Do 13. listopadu můžete ve Světozoru navštívit jedinečnou výstavu filmových plakátů Josefa Flejšara. Výstava šedesáti filmových, divadelních a výstavních plakátů se koná u příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin.

K výstavě doporučujeme učitelům školní program Filmový plakát, který seznamuje žáky a studenty s fenoménem filmového plakátu a zejména s tzv. zlatou érou československého filmového plakátu. Součástí programu je i výtvarná dílna.

Pro starší studenty a umělecké školy je možné zorganizovat i odbornou přednášku k vývoji plakátu, případně k jednotlivým osobnostem českého grafického designu od kurátora archivu Pavla Rajčana.

Více informací o školních plakátových programech naleznete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Filmový plakát. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.