Metropolitní opera New York pro školy

CARMEN_Garanca_and_Kwiecien_1637 GIOVANNI.erdmann bloom.PhotoCredit.Marty.Sohl Rusalka - Renée Fleming, photo by Ken HowardZÁZNAMY METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

Zvýhodněné projekce pro školy

Spolu s projektem The Met: Live In HD a Aerofilms jsme připravili operní záznamy, které školám nabízíme za zvýhodněných cenových podmínek. Jedná se o projekce záznamů vybraných představení jedné z nejprestižnějších světových operních scén – Metropolitní opery New York. Klasická díla v kvalitním provedení s hvězdným obsazením jsou zprostředkována divákům v kině nejmodernější technologií. Záznamy mohou být pro školy zajímavým doplněním výuky v mnoha předmětech i netradiční odměnou.

Představení jsou vhodná zejména pro střední, vyšší odborné školy a školy s hudebním zaměřením. Informace o délce projekce najdete u každého z nabízených titulů zvlášť. Záznamy promítáme v originálním znění s anglickými a českými titulky. České oficiální stránky projektu s fotogaleriemi z přenosů oper najdete na http://www.metopera.cz.

PODMÍNKY ŠKOLNÍ PROJKCE:

Cena vstupenky na běžnou projekci se pohybuje kolem 500 – 350 Kč, školní projekce však nabízíme za zvýhodněné vstupné 150 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Kontaktujte své lokální kino a domluvte si čas a datum projekce jakéhokoliv z nabízených záznamů.

CO UVIDÍTE:

Přímé satelitní přenosy z Metropolitní opery New York probíhají již v necelé stovce zemí celého světa, od roku 2007 také v České republice a je o ně velký zájem. Přenosy umožňují zhlédnout jedinečná operní představení na plátně v kinosále v HD obrazové kvalitě a s prostorovým šestikanálovým zvukem. Kamery, které operní představení zaznamenávají, se mohou dostat blíže k dění na jevišti, než běžný divák v hledišti. Divák v kině má proto šanci vidět detailní záběry celé scény, účinkujících a hudebníků. Kromě samotné opery nabízí přenosy divákům v kině i exkluzivní pohledy do zákulisí, nebo také rozhovory s dirigenty či operními pěvci. Tyto bonusy vyplňují přestávky mezi dějstvími a přináší mnoho informací o samotném vzniku jednotlivých představení, o tom, co se děje za scénou, jak se protagonisté připravují apod.

TITULY V NAŠÍ NABÍDCE

Rusalka

 • Autor: Antonín Dvořák
 • Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
 • Režie: Otto Schenk
 • Účinkují: Renée Fleming, Emily Magee, Dolora Zajick, Piotr Beczala, John Relyea a další
 • Délka: 3h 15m (2x přestávka)

Renée Fleming se představila v jedné ze svých stěžejních rolí a zazpívala ve Dvořákově jímavé pohádkové opeře slavnou árii o měsíčku. Pod taktovkou maestra Y. Nézet-Séguina a v režii O. Schenka roli Prince ztvárnil tenorista P. Beczala a D. Zajick Ježibabu.

Romeo a Julie

 • Autor: Charles Gounod
 • Dirigent: Plácido Domingo
 • Režie: Guy Joosten
 • Účinkují: Anna Netrebko, Roberto Alagna, Nathan Gunn, Isabel Leonard, Robert Lloyd a další
 • Délka: 3h 03m (1x přestávka)

Jedno z nejvýznamnějších operních zpracování nesmrtelného Shakespearova příběhu o milencích z italské Verony, jejichž lásku zabíjí zloba a nenávist znepřátelených rodin. V titulních rolích exceluje fenomenální sopranistka Anna Netrebko, v jejíž Julii se snoubí atraktivní zjev s dokonalým pěveckým projevem, a jeden z nejrespektovanějších tenoristů současnosti Roberto Alagna.

Carmen

 • Autor: Georges Bizet
 • Dirigent: Yannick Nezet-Séguin
 • Účinkují: Barbara Frittoli, Elīna Garanča, Roberto Alagna, Ted Tahu-Rhodes
 • Délka: 3h 40m (1x přestávka)

Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury – Carmen Georgese Bizeta – je slovy režiséra této nově nastudované inscenace Richarda Eyrea „o sexu, násilí, rasismu a jejich protipólu – svobodě. Je to jedno z největších uměleckých děl vůbec. Je smyslné a přitažlivé. A myslím, že by mělo být i šokující.“ Elina Garanča se v roli rafinovaně svůdné cikánky, hrdé a sebevědomé femme fatale představí ve své kariéře poprvé.

Don Giovanni

 • Autor: Wolfgang Amadeus Mozart
 • Dirigent: Fabio Luisi
 • Účinkují: Marina Rebeka, Barbara Fritolli, Ramón Vargas, Mariusz Kwiecien, Mojca Erdmann, Luca Pisaroni, Joshua Bloom
 • Délka: 3h (zkrácená přestávka je součástí záznamu)

Pod taktovkou Fabia Liusiho se v titulní roli představí Mariusz Kwiecien. Po jeho boku v Met debutují lotyšská sopranistka Marina Rebeka v roli donny Anny a německá sopranistka Mojca Erdmann jako Zerlina. Ramón Vargas coby don Ottavio, Luca Pisaroni jako Leporello a mladý slovenský basista Štefan Kocán jako Komtur své role v Met ztvární poprvé, zatímco Barbara Frittoli a Joshua Bloom jsou se svými rolemi donny Elvíry a Masetta již dokonale zžití.

Dále si můžete objednat tyto tituly: Don Carlos, Don Pasquale, Růžový kavalír, Puritáni, Lazebník Sevillský, Dcera pluku, Madam Butterfly, Simon Boccanegra, Aida, Lucie z Lammermooru, Hoffmannovy povídky, Anna Bolyenová, Hrabě Ory, Rigoletto, Vlaštovka, Bohéma, Veselá vdova, Traviata, Turnadot, Trubadůr, Tosca.

Podorbný popis jednotlivých oper najdete na webu www.metopera.cz.

Komentáře nejsou povoleny.