Malá škola animace

Aeroskola ANIMACE plakat 1_2014-1-2IMG_7479IMG_7483

Malá škola animace je volnočasová aktivita ve formě pravidelných  kurzů pro děti ve věku 10–15 let, seznamující se světem klasické filmové animace z teoretického i praktického hlediska.

V podzimním období od října 2022 otevíráme tyto kroužky:

• pondělí od 15.30 do 17.45 s Theodorou Pfeffermannovou
  • pátek od 15.00 do 17.15 s Adamem Svěceným a od 17. 15. do 19.30 Františkem Topinkou, vhodné pro starší děti
  • kurzy se konají v animačním ateliéru Aeroškoly Žižkov (Ambrožova 9, Praha 3, u kina Aero)
  • maximální kapacita 10 dětí
  • 10 lekcí/10 týdnů
  • cena 2000 Kč, v ceně je veškerý materiál
  • přihlášky: pište na prihlasky@aeroskola.cz

Další možností, jak u nás vyzkoušet animaci, je kroužek Animace s angličtinou

Kurzy klasických animačních technik probíhají pravidelně vždy na jaře a na podzim pod vedením zkušených lektorů. Účastníci kurzů získají základní znalosti a dovednosti pro tvorbu animovaného filmu. Kurzy se zaměřuje především na pixilovaný, ploškový a plastelinový animovaný film, dále je možné si vyzkoušet i práci s kloubovými loutkami se speciálním prosvětlovacím stolem, trikovou dokreslovačku, dabing, zvukovou postprodukci a další zajímavosti.

V rámci kurzu se děti seznámují se základy filmové řeči, principy animace a základními postupy tvorby animovaného filmu a to prostřednictvím výkladu, ukázek a především kratších praktických cvičení.

Velká část kurzu je věnována tvorbě společného nebo individuálního animovaného filmu a to od vymýšlení scénáře, přes výtvarnou realizaci a animaci až po závěrečnou postprodukci v počítači. Jednotlivé lekce na sebe navazují, proto je nutná pravidelná účast.

Kurzy probíhají ve třech termínech vždy jednou týdně po dobu deseti týdnů, délka jedné lekce je 2,5 hodiny. Veškeré technické prostředky a výtvarný materiál jsou k dispozici na místě, děti si s sebou nemusí nic brát.

Animace je disciplína náročná na soustředění a pozornost, lekce jsou poměrně dlouhé, animování není příliš akční  činnost a vyžaduje také schopnost pracovat v týmu. Prosíme berte tyto skutečnosti v potaz během přihlašování vašich dětí.

Filmy z minulých ročníků si můžete prohlédnout na našem Youtube kanálu.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Poznámka k náplni kurzů:

Kurz je zaměřen především na kalsické techniky stop – motion animace. Pracujeme s digitálními zrcadlovkami napojenými na animační software, který zpracovává jednotilvé fotografie. Základem animace je výtvarná tvorba – příprava a realizace scén a loutek a jejich animování na speciálních stolech. Součástí kurzu je i postprodukce na počítači, zvuk, základy trikového filmu. Kurz se však nezabývá digitální animací.