Filmové kurzy pro děti

Základní popis kurzu:

• věk dětí: 9 – 15 let
  • místo konání: ateliér Aeroškoly Letná – Jirečkova 8, Praha 7
  • středa 15.30 – 18.00, od října 2022,  jednou týdně 2,5 hodiny, celkem 10 týdnů/10 lekcí
  • neděle 15.00 – 18.00, od října 2022, jednou týdne 3 hodiny 8 týdnů/8lekcí
  • lektoři: Aleš Paroulek, František Vaculík (neděle), Viktoria Rampal Dzurenko (středa)
  • maximální kapacita kurzu: 12 dětí
  • cena: 2800 Kč
  • více info a přihlašování: prihlasky@aeroskola.cz

DSC04623DSC04625

Pro koho je kurz určen:

Přihlásit se může každý, nevyžadujeme žádné zkušenosti a znalosti, hlavní je zájem o film a chuť učit se. Tento kurz může být ochutnávkou pro ty, kteří uvažují o účasti na letním Filmovém táboře Aertěk.

Nedělní kurz a Alešem Paroulkem a Františkem Vaculíkem:

Kurz pro děti ve věku 9 – 15 let cílí na osvojení základů filmového herectví, seznámení se filmovými žánry a praktickou tvorbu autorských minutových filmů (psaní scénáře, příprava rolí a lokací, seznámení s amatérskou video-technikou, natáčení, postprodukce). Podstatnou částí kurzu je také náhled do filmové řeči pomocí ukázek z významných děl filmové historie. Vše probíhá hravou a zábavnou formou v příjmené atmosféře. Lektoři Aleš a františek kurzu mají dlouholeté zkušenosti z filmového tábora Aertěk a minulých kurzů. natáčení probíhá obvykle ve dvou štábech pod vedením jednotlivých lektorů.

Středeční kurz s Viktorií Rampal Dzurenko:

V průběhu kurzu se naši mladí filmaři praktickou i teoretickou formou obeznámí s kouzlem filmu. Budeme hlavně natáčet – krátké filmy v rozličných žánrech, (hrané etudy, ale i videoklipy, reklamy, dokumentární filmy, experimentální filmy…) a tak objevovat kouzlo audiovizuálního umění. Budeme se podrobně zaobírat jednotlivými složkami filmové řeči (námět, scénář, storyboard, casting, natáčení, střih, zvuk, triková postprodukce) a budeme experimentovat s filmovým médiem.

Rozdělíme se od jednotlivých štábů, účastníci si tak budou moci zkusit jednotlivé filmové profese od režie, kamery, scenáristiky přes herectví, střih zvuk, klapku, asistenci. Důraz se klade na týmovou práci, lektorky od začátku vedou mladé filmaře k rovnocenné spolupráci a ke kreativnímu dialogu. Filmaři vymýšlejí svoje krátké filmy vždy společně a následně si donesou kostýmy, anebo drobné rekvizity potřebné na natáčení, či si je mohou vyrobit přímo na místě.

Kurzem budou provázet zkušené lektorky, které budou maximálně dbát na to, aby se všichni účastníci rovnocenně zapojovali a aby každý jednotlivec a jeho nápady a názory byly respektovány. Pro nás v Aeroškole je velmi důležitá komunikace s rodiči, proto prosíme o otevřenou komunikaci s lektorkami, které jsou připravené odpovídat na každý váš dotaz. Mail na lektorky bude uvedený v přihlášce ke kurzu. Zároveň prosíme rodiče o spolupráci – během kurzu nebudou jeho účastníci používat mobilní telefony, jednoduše je během výuky odložíme. Jde nám o maximální soustředěnost v rámci filmové tvorby, prosíme o respektovaní tohoto pravidla.

Na výsledky z minulých kurzů se můžete podívat zde.

1 komentář u Filmové kurzy pro děti

1. Pingback: Aeroskola Film Courses » ViktoRi » making the art that speaks