NT Live pro školy

1. Hamlet (Benedict Cumberbatch). Photo by Johan Persson. Frankenstein3 NATIONAL THEATRE LIVE

Zvýhodněné projekce pro školy

Projekt NT Live (National Theatre Live) již několik sezón nabízí přímé přenosy a záznamy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla a spřátelených scén. Samotnému divadelnímu představení často předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti a krátký dokument, který divákům představuje vznik a přípravy dané inscenace.

Školní projekce vybraných záznamů umožňují spatřit špičková divadelní představení britského Národního divadla v originálním znění v HD kvalitě. Záznamy se pyšní účinkováním světových hereckých hvězd pod vedením velkých divadelních i filmových režisérů. V repertoáru jsou jak klasická díla světového dramatu včetně Shakespeara, tak i současné hry. Nabídka zvýhodněných záznamů pro školy se bude průběžně měnit. Nyní si můžete vybrat z titulů níže.

PODMÍNKY ŠKOLNÍ PROJEKCE:

Cena vstupenky na běžnou projekci se pohybuje kolem 250- 300 Kč, školní projekce však nabízíme za zvýhodněné vstupné 150 Kč, pedagogický doprovod zdarma. Kontaktujte své lokální kino a domluvte si čas a datum projekce dle svých potřeb a možností kina.

TITULY V NAŠÍ NABÍDCE

9. Hamlet (Benedict Cumberbatch). Photo by Johan Persson.Hamlet

 • William Shakespeare
 • Režie: Lyndsey Turner
 • Hrají: Benedict Cumberbatch a další
 • Délka: 207 minut
 • Trailer zde
 • Anglicky s českými titulky
 • Záznam je možné promítat do konce roku 2016.

Populární představitel postavy Sherlocka Holmese Benedict Cumberbatch (nominovaný na Oscara za roli ve filmu Kód Enigmy, vítěz divadelní ceny Olivier za hlavní roli ve hře Frankenstein) se nyní ukázal v titulní roli Shakespearovy mistrovské tragédie. Dychtivě očekávané představení, které bylo vyprodáno během několika hodin už rok před svou premiérou, režírovala Lyndsey Turner, držitelka ceny Olivier za režii dramatu Chimerica.

Zatímco se země připravuje na válku, její vládnoucí rodina se rozpadá. Princ Hamlet je nucený pomstít smrt svého otce, tento úkol ho však ochromuje. Jeho běsnění proti nemožnosti složité situace, v níž se nachází, ohrožuje jeho zdravý rozum i bezpečnost státu. Představení v produkci Sonia Friedman Productions NT Live odvysílá v přímém přenosu z jeviště londýnského kulturního centra Barbican.

Frankenstein4Frankenstein

 • Nick Dear, Mary Shelley
 • Délka 120 minut (bez přestávky).
 • Režie: Danny Boyle
 • Hrají: Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller a další.
 • Hudba: Underworld
 • Trailer zde
 • Anglicky s českými titulky.
 • Záznam je možné promítat do konce roku 2016.

Je možné si vybrat z obou obsazení/alternací: Jonny Lee Miller jako Viktor Frankenstein nebo Monstrum a Benedict Cumberbatch jako Monstrum nebo Viktor Frankenstein.

Představení v režii Dannyho Boylea (Trainspotting, Milionář z chatrče, 127 hodin). Scénář napsal Nick Dear podle slavného románu Mary Shelleyové. Přímý přenos se uskutečnil v roce 2011 z Olivier Theatre, hlavní scény londýnského Národního divadla. Benedict Cumberbatch & Jonny Lee Miller dostali za výkon v hlavních rolích cenu Olivier. Stejné ocenění připadlo i Bruno Poetovi za nejlepší světelný design.

Danny Boyle, proslulý zejména svými filmy Trainspotting, Pláž nebo Milionář z chatrče, připravil pro oba herce zvláštní úkol a hereckou výzvu – nastudoval s každým z nich obě titulní role – Viktora Frankensteina i Monstrum, tedy Stvořitele i Stvořeného, a nechal je střídavě role alternovat. Na vzájemné nevyhnutelné přitažlivosti, na osudovém propojení, na nechtěném zrcadlení jednoho v druhém postavil Boyle princip celé inscenace.

Komentáře nejsou povoleny.