Kurz filmové tvorby

Aeroškola (64) film kamera2V průběhu kurzu budete moci nahlédnout prakticky i teoreticky do procesu kreativní filmové tvorby od A do Z. Budeme si promítat, komentovat, psát jednoduché situace, učit se filmové řeči, režírovat a prakticky odhalovat možnosti filmové mizanscény. Veškerá potřebná technika je k dispozici v našem ateliéru. Není potřeba mít předchozí praktické zkušenosti, předpokládá se zájem a chuť tvořit a schopnost pracovat v týmu.

Kdy kurz probíhá: každý čtvrtek od 18.30 od října 2022 plus intenzivní natáčecí víkend
Počet lekcí: 9 lekcí / 9 týdnů + intenzivní natáčecí víkend 12.-13. listopadu.
Jak dlouhá je vyučovací hodina: 150 minut
Kde se kurz koná: ateliér Aeroškola – Letná, Jirečkova 8, Praha 7
Maximální kapacita: 12 účastníků
Lektoři: Viktoria Rampal Dzurenko, Ranjan Rampal

Info, přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Anotace: Kurz je určený pro všechny tvořivé lidi, kteří mají chuť objevovat filmovou řeč a nebojí se ponořit do světa filmu. Kurz bude probíhat pod vedením filmových profesionálů, kteří milují svojí práci a budou se vám snažit odevzdat maximum vědomostí.

Co vás na kurzu čeká a nemine:

1. Seznámení účastníku kurzu (formou vtipné herecké improvizace), vytvoření štábů (týmová práce a komunikace je základ pro tvorbu filmu), seznámení s postupem práce, zadaní témat k natáčení k tomuto kurzu

2. Trojzáběrovka: Člověk a předmět /portrét – postava – zátiší/

3. Střih a hodnocení Trojzáběrovky a příprava na finální film /přednáška – co je to téma, scénář a storyboard/

4. Důkladné konzultace scénářů a storyboardů (s důrazem na hlavní ideu krátkého filmu)

5. Přednáška o práci s kamerou a se světlem, příprava na natáčení filmu

6.  Natáčení filmu  – účastníci pracují v týmech a pomáhají si navzájem (Aeroškola a okolí)

7. Filmová postprodukce, audiovizuální montáž (střih a zvuk)

8. Společné hodnocení filmů

Výstupem filmového kurzu budou vaše první hotové krátké filmy (a filmové etudy)

V případě jakýchkoli dalších otázek na obsah a průběh kurzu prosím neváhejte kontaktovat lektory Viktóriu, Báru a Ranjana.

Poznámka: kurz probíhá v českém a slovenském jazyce, ale jsme v případě zájmu schopni studentům poskytnout i english-friendly :-)

Lektoři kurzu:

Viktoria Rampal Dzurenko

www.viktori.cz, viktoria.dz@gmail.com, 774807671

Doktorandka na Katedře režie na FAMU, autorka několika hraných a dokumentárních filmů, vede mezinárodní filmové kurzy a workshopy, učí také výtvarnou výchovu. Studovala učitelství výtvarné výchovy a estetiku, filmovou vědu, filmovou režii.

Ranjan Rampal:

www.onebridgeproduction.comranjanrampal@gmail.com, 775408799

Střihač, režisér, scenárista, dramaturg a kameraman hraných, experimentálních /
poetických a dokumentárních filmů. Absolvent studia střihu na FTII Pune v Indii a
filmového střihu na FAMU v Praze. Jako střihač pracoval na více než 40
projektech a stříhal celovečerní film (Cz/SVK koprodukce) a mnoho
dokumentárních filmů v různých jazycích (viz více na www.Viktori.cz). Jako
pedagog se podílel na různých filmových workshopech, FAMU International,
CET – FAMU, SW MIAMI – FAMU. Stříhal pro ČT a DD.

Trailer na Kurz filmové tvorby 2020:

YouTube Preview Image

Ukázka z výsledků podzimního kurzu 2018:

YouTube Preview Image

Kurzy 2019: