Animace Easy!

Aeroskola ANIMACE plakat-35

Nevíte, jak se po dlouhém dni kvalitně odreagovat? Relaxujte s námi aktivně a dejte průchod vlastní kreativitě. Poznejte nové lidi a rozpohybujte svět okolo sebe v našem kurzu základů klasické animace. Své zkušenosti pak můžete předat dětem, využít je v práci nebo s nimi ohromit své známé. Už žádné nudné večery!

• vždy ve středu 18.00 od října 2022
    • cena: 3900 Kč
    • místo: Aeroškola – Žižkov (Ambrožova 9, Praha 3 – u kina Aero)
    • počet lekcí: 10, délka lekce cca 2,5 hod
    • lektorka: Akile Nazli Kaya
    • maximální počet účastníků v jednom kurzu: 10
    • přihlašování, info, dotazy: prihlasky@aeroskola.cz
    • pro účast na kurzu není nutné mít předchozí zkušenosti s animací a filmem

Odbornější verze kurzu: Kurz animace s Martinem Kublákem

Anotace kurzu Animace Easy!

V tomto kurzu si vyzkoušíte základní animační techniky, natočíte si své vlastní krátké filmy, naplníte své tvůrčí potřeby a prožijete příjemný večer. Nezajímá-li vás příliš teorie, nepotřebujete proniknout do hloubky animace, jen si to chcete vyzkoušet a naučit se animovat tak, abyse mohli tvořit například i doma se svými dětmi, nebo natočit animované přání pro své blízké, k narozeninám, ke svatbě, přijďte mezi nás a nechte se ohromit kouzlem rozpohybovaného světa animace.

Zásobíme vás inspirací, materiálem a tvůrčími podněty, se vším vám pomůžeme, vysvětlíme, jak ovládat techniku a jak si improvizované animační studio postavit doma.

Jedná se o dílnu klasické stop motion animace.

Tento kurz využijí také absolventi našich ostatních animačních kurzů jako prostor pro tvorbu a rozvíjení vlastních projektů s využitím naší techniky a odborné konzulatce lektorky.

Lektorka:
Akile Nazli Kaya (*1980) je animátorka a designérka s dlouholetou praxí. Studovala grafický design v Ankaře, animovanou tvorbu na Filmové škole ve Zlíně a audiovizuální studium na FAMU. Zabývá se především pookénkovou animací (stop-motion) a počítačovou 2D animací. Inspiruje se skutečnými událostmi. Je autorkou krátkých animovaných i dokumentárních filmů, které byly uvedeny na řadě mezinárodních festivalů (IDFA, Annecy, BAFTA).

www.tatapata.net
www.vimeo.com/nkaya