Kurz filmového herectví

Viki DzurenkosdrAeroškola (64)

V průběhu kurzu si budete moci prakticky vyzkoušet rozličné variace filmového herectví. Od herectví v grotesce němého filmu přes stylizované herectví filmového experimentu, civilní herectví až po hereckou improvizaci. Dozvíte se také a na vlastní kůži poznáte rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Pochopíte zásadní význam imaginace, hry, podtextu i kouzlo nepopisného dialogu. Na místě si budeme jednotlivé etudy inscenovat, variovat a natáčet. Hrát v etudách i stát za kamerou, nebo v pozici režiséra budete právě vy. Není nutné mít předchozí zkušenosti, předpokládá se zájem, schopnost práce v týmu a otevřenost.

Výsledkem hereckého kurzu bude vlastní herecký showreel, kterým se absolvent kurzu může prezentovat na castinzích a konkurzech. Účastníci kurzu budou také účinkovat ve filmech, které budou vznikat na našem filmovém kurzu.

Kdy kurz probíhá: každou středu od 18.30 – 21.00, od října 2022

Počet lekcí: 10 lekcí / 10 týdnů

Jak dlouhá je vyučovací hodina: 150 minut

Kde se kurz koná: ateliér Aeroškola – Letná, Jirečkova 8, Praha 7

Maximální kapacita: 10 účastníků

Lektorka: Viktoria Rampal Dzurenko

Info, přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Obsah kurzu:

Kurz bude koncipován z těchto důležitých témat, každé téma se bude účastníky prakticky zkoumat, na každé lekci budou účastníci s pomocí pedagoga realizovat herecké zadání.

1. Úvod do fenoménu herectví, napodobování, a předvádění se v přírodě, rituál, dětská hra, fenomén divadla, kontrast reality a magie inscenace “jen jako”.

2. Situace a prostor, konflikt a emoce, katarze nebo zvrat jako vrchol scény

3. Možnosti dialogu a podtext ve filmu

4. Imaginace herce, improvizace

5. Tvorba “instantních emocí” ve filmu

6. Různé směry ve filmovém herectví a praktické zkoušení i natáčení jednoduchých etud podle zadání.

Absolvent kurzu filmového herectví získá praktické zkušenosti z náročné a fascinující práce herce ve filmu. Kromě vícera natočených etud si účastník také může zkusit zahrát v krátkých filmech režisérů z filmových kurzů Aeroškoly. Aeroškola dokáže tvořivým a zvídavým lidem každého věku pomoct překonat hranice svého já, zažít si jaké je to být na chvíli někdo jiný a taky díky novým kontaktům vás přiblížit k profesionálnímu filmovému světu v ČR.

Poznámka: kurz probíhá v českém a slovenském jazyce, ale jsme v případě zájmu schopni studentům poskytnout i english-friendly :-)

V případě jakýchkoli dalších otázek k obsahu a průběhu kurzu neváhejte kontaktovat lektorku Viktorii.

Trailer kurzu:

YouTube Preview Image

Lektorky kurzu:

Viktoria Rampal Dzurenko

www.viktori.cz, viktoria.dz@gmail.com, 774807671

Doktorandka a vyučující na Katedře režie na FAMU, autorka několika hraných a dokumentárních filmů, vede mezinárodní filmové kurzy a workshopy, učí také výtvarnou výchovu. Studovala učitelství výtvarné výchovy a estetiku, filmovou vědu, filmovou režii.

Absolvovala také herecký workshop se slavnou hereckou koučkou Ivanou Chubbuck, která má vlastní originální metodu vedení herců „The Power of the Actor“.

přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz