Animace s angličtinou

aeroskola druha sezona Klára Doležálková IMG_7479Animo-English!

This workshop is a link between 15animation and English. You will learn how to create your own animation from the scratch. Suitable for czech speaking, bilingual or english native speakers. Age: 10-15 years old. The tutors are Ken Nash, an animator based in Prague and Klára Doležálková, an Aeroškola animation lecturer.

Kroužek propojující animaci s výukou angličtiny povede výtvarník a učitel trvale žijící v Praze, rodilý mluvčí Ken Nash

Od října 2022 každý čtvrtek odpoledne v Aeroškole.

• termín: čtvrtek 15.30 – 18.00 od října 2022
  • počet lekcí: celkem 8 lekcí/8 týdnů
  • místo: ateliér Aeroškoly, Ambrožova 9, Praha 3, u kina Aero
  • lektoři: Ken Nash, Klára Doležálkováimage0
  • cena: 2800 Kč
  • maximální kapacita: 10 dětí
  • věk účastníků: 10 – 15 let
  • přihlášky: pište na prihlasky@aeroskola.cz

Charakteristika kurzu:

Celý kurz je vedený v angličtině. Hlavní lektor Ken pochází z Velké Británie, lektorka Klára je dlouhodobou spolupracovnicí Aeroškoly s výbornou znalostí angličtiny. Hlavní tvůrčí aktivitou celého kurzu je práce Klára Doležálkována animovaném filmu od námětu přes scénář po samotnou realizaci a postprodukci. Účastníci se postupně učí, jak vyjádřit své představy a nápady v angličtině, osvojují si slovník potřebný k tvorbě a realizaci filmu a animace. Velký důraz je kladen na část příběhotvornou, která poskytuje prostor pro procvičování jazykových dovedností.

Účastníci kurzu se naučí základy tvorby animovaného filmu a zároveň si osvojují nová slovíčka, procvičují konverzaci a komunikační dovednosti v cizím jazyce.

Pro účast na kurzu není potřeba předchozích znalostí z oblasti filmu a animace, předpokládá se zájem o výtvarnou tvorbu a filmu, chuť učit se nové věci.

V oblasti jazykové doporučujeme mírně pokročilou vstupní úroveň – na kurzu se komunikuje pouze v angličtině!

Ken Nash: has over 20 years of experience as an illustrator, animator, writer, cartoonist and multimedia performer. Ken’s skills encompassing a full range of multimedia, including sound recording, audio editing, video, motion graphics, animation, typography, illustration and design. Ken is also an associate lecturer at Prague City University, where he teaches design and animation.

Klára Doležálková: vystudovala FAMU a FaVU a ráda propojuje žánry. Animuje, natáčí a stříhá pro ostatní a sama se věnuje autorské tvorbě. Jejím hlavním médiem je fotografie, často ale s přesahem do kresby, videa či dokumentu. Organizuje bytové koncerty a pravidelné pálení vánočních stromků (až po Vánocích). Snaží se všude jezdit na kole a co nejvíc věcí recyklovat.