O NÁS

aeroskola mensi10557258_859239320767674_4964166588996010513_nIMG_8088mnesiVítej na stránkách věnovaných všem aktivitám, které již 10 let organizuje kino Aero ve spolupráci s kinem Světozor a Biem Oko pro aktivní děti i dospělé, pro základní či střední školy se zájmem o projekce v kině, ale hlavně pro všechny ty, kdo mají chuť se filmově vzdělávat, ať už sledováním filmů nebo jejich samotnou tvorbou.

Za několik let provozu kina Aero a později kin Světozor a Bio Oko se naše nabídka rozšířila do několika kategorií týkajících se těch nejmenších dětí, studentů základních či střední škol, rodičů s dětmi nebo dospělých, kteří se chtějí dále vzdělávat. Aktivity jsou řazeny dle jednotlivých sekcí, kde byste si mohli vybrat, co vás zajímá. Pokud máte jakékoliv otázky nebo vám je něco nejasné, obraťte se na kontakyt uvedené níže.

Aeroškolu pro vás vytváří:

• Martin Peroutka – hlavní koordinátor Aeroškoly, martin.peroutka@aeroskola.cz, tel. 702 075 417
  • František Topinka – lektor, dramaturg a metodik Aeroškoly
  • Klára Doležálková – koordinátorka přihlášek na kurzy a kroužky. prihlasky@aeroskola.cz
  • lektoři Malé školy animace a dalších kurzů pro děti: Theodora Pfeffermannová, Hanka Dočkalová, Klára Doležálková, Nikola Micajová, Aleš Paroulek, Jan Kolegar, Jan Kroutil, Carl Warwick, František Vaculík, Viktoria Rampal Dzurenko, Jenda Piskač.
  • lektoři kurzů pro dospělé: Aleš Paroulek, Tereza Vágnerová, Martin Kublák, Martin Tvrdý, Vojtěch Rynda,  František Vaculík, Vojtěch Dvořák, Mathej Thomka, Viktoria Rampal Dzurenko, Ranjan Rampal, Žofie Zajíčková, Toy Box.
  • lektoři sobot a nedělí pro děti v Oku a v Aeru pod vedením Míši Tůmové

Kde nás najdete:

V říjnu 2014 jsme otevřeli ateliér Aeroškoly, kde se koná většina našich aktivit, kurzy, kroužky a workshopy. Ateliér najdete asi 20 metrů od kina Aero.

•   adresa: Ambrožova 9, Praha 3, 130 00, vchod je přímo z ulice

Ateliér nabízí příjemné a útulné prostředí pro tvorbu a výuku. Animační ateliér je vybaven speciálně pro potřeby klasické animace, druhá multifunkční učebna slouží pro projekce, přednášky, výuku filmu, výtvarnou tvorbu i odpočinek.

Na podzim 2018 jsme otevřeli druhý ateliér Aeroškoly, kde se koná většina aktivit zaměřených na hraný film, filmovou kameru, střih a tvorbu počítačových her. Najdete ho kousek od Letenského náměstí.

adresa:Jirečkova 8, Praha 7, vchod je přímo z ulice

Aeroškolu podporují: