Aeroškola ve Světech české animace

V animační dílně Aeroškola si návštěvníci výstavy vyzkouší metodu „stop motion animace“ – techniku PLOŠKOVÉ ANIMACE.

Plošková animace je nejstarší animační technika. Spočívá v skládání jednotlivých snímků z připravených dvourozměrných rekvizit, např. z obrázků vystříhaných z papíru, nebo tvarů vystříhaných z textilu. V moderní době se stejným stylem mohou vytvářet animace také pomocí počítačů.Aeroškola_Svety animace_A3_sirka

Návštěvníci se v rámci dílny seznámí se základními principy animace. Vytvoří si krátkou filmovou sekvenci, kterou si budou moci odnést domů.
Technika i materiál je zajištěn.
Můžete pracovat jednotlivě, popř. v malých skupinách /rodič + dítě, sourozenci, kamarádi/.

Dílna má omezenou kapacitu.
Délka: 20-30min
Vhodné pro děti od 6 let.

Aktuální časy dílen zde!

Příspěvek byl publikován v rubrice programy pro veřejnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.