Projekce filmu Olga pro učitele

11_Olga_Nicholson17_Olga_portret205_Olga_HradecekRádi bychom zase po čase pozvali všechny učitele ZŠ a SŠ na další ukázkovou projekci filmu zdarma.

Tentokrát se jedná o velmi zajímavý dokument Olga s podtitulem Zpráva o sledování objekta, který odmítal vypovídat a dělal si, co chtěl.

Tento nový celovečerní dokumentární film o první dámě Olze Havlové byl natočen stejným týmem, který dal v roce 2007 vzniknout úspěšnému dokumentu Občan Havel.

• projekci filmu Olga pro učitele jsme připravili na pátek 16. května od 16.00 do kina Aero (Praha 3, Biskupcova 31)
  • v případě, že se chcete projekce zdarma zúčastnit, rezervujte si, prosím, místo odesláním svého jména a názvu Vaší školy na e-mail skolni.projekce@kinoaero.cz
  • můžete s sebou vzít vaše kolegy, pozvěte je také, stačí, když v mailu nahlásíte, kolik vás z vaší školy dorazí
  • na projekci vám sdělíme podrobnější informace o filmu, představíme metodický materiál a také vás pozveme na další zajímavé filmy, které připravujeme do distribuce a které můžete využít ve výuce

O filmu Olga

• dokumentární film, Česká republika 2014, 87 minut
  • film lze promítat i s anglickými titulky
  • k objednání pro školní projekce od 15. května, školní vstupné 60 Kč
  • námět: Anna Freimanová
  • scénář, režie, kamera: Miroslav Janek
  • producent: Jarmila Poláková, Film&Sociologie
  • koproducent: Česká televize
  • distributor: Aerofilms

Cílem filmu nebylo natočit film o Olze Havlové jako pouhé partnerce Václava Havla, ale vykreslit portrét svérázné a přátelské ženy, která zejména od 70. do 90. let 20. století sehrála významnou společenskou roli – ve veřejné i soukromé sféře. Tento individuální příběh vypovídá mnohé také o atmosféře tehdejší doby.

Film přináší velké množství dosud neznámých záběrů, fotografií a vyprávění. Olga je zde představena jako ostrá glosátorka, zásadová disidentka, štědrá hostitelka v pražském bytě i na Hrádečku, jako žena věcná, nesnášející jakoukoliv okázalost, naopak milující jemný humor a říkající vždy to, co si myslí. Její přátelé potvrzují, že ani v roli první dámy svůj životní přístup nezměnila a zůstala stát pevně nohama na zemi.

Více o filmu na webu www.olgafilm.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programy pro školy, školní projekce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.