Kurz VJingu pro učitele

• CENA: 2200 Kč
  • KURZ VEDE: Linda Arbanová
  • Absolvent obdrží osvědčení

VJing a videomapping jsou moderní způsoby kreativní práce s audiovizuálními obsahy. Učitelům přinesou nové možnosti práce s videem a animací ve výuce. Postupy VJingu uplatní také v mezioborových projektech ve spolupráci s učiteli dramatického nebo hudebního oboru při přípravě multimediálních vystoupení a prezentací. VJing může propojovat výtvarnou, filmovou i hudební výchovu. Postupy živé animace kombinují animační, počítačové a vyprávěcí dovednosti. Videomapping umožňuje kombinovat výtvarná, filmová, hudební a počítačová díla v jedinečnou audiovizuální performance v daném konkrétním místě a prostoru. Cílem dvoudenního kurzu je seznámit učitele se základními postupy tohoto oboru, vybavením a softwarem.

Kurz je akreditován v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT ČR.

Cílové skupiny:

• učitelé 2. stupně ZŠ: výtvarná výchova, mediální výchova, filmová a audiovizuální výchova
  • učitelé gymnázií: výtvarná výchova, mediální výchova, filmová a audiovizuální výchova
  • učitelé ZUŠ a SUŠ: výtvarné obory
  • učitelé – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů

Veškeré potřebné vybavení bude na místě k dispozici.

PROGRAM:

Teoretická příprava

• Základní pojmy a definice z oblasti audiovizuální performance, videoprojekce, VJingu a videomappingu. Původ oboru a nejrůznější využití ve výtvarném umění, filmu, divadle a hudbě s ohledem na školní prostředí.
  • Základní technické vybavení.
  • Co, kam a jak promítat. Práce s VJingovými softwary. Ukázka různých možností a přístupů.
  • Tvorba obsahu – natáčení a úprava videoobsahu pro projekce.

Praktické cvičení

• Příprava projektu, projekce. Site-specific projekce a videomapping v prostoru.
  • Programy Resolume Arena a Tagtool.
  • Živá animace s iPadem.
  • Synchronizace videoprojekce s hudbou a zvukem.

Praktické využití ve výuce

• Návrhy využití s ohledem na konkrétní potřeby a zaměření účastníků.

KURZ POVEDE:

Linda Arbanová

Více než dvanáct let vedla pražskou Aeroškolu. Vyučovala na PedF UK, nyní se již naplno věnuje filmovému a audiovizuálnímu vzdělávání a vlastní tvorbě. Natáčí a animuje, vytváří videa a videoprojekce pro několik českých kapel (Zvíře jménem Podzim). Letos získala cenu Borise Jachnina za dlouhodobý přínos v oboru filmové a audiovizuální výchovy.

IMG_5755 IMG_5777

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.