Příběh lesa

015-Galatee-Films_Mathieu-Simonet 10225027-jeu-concours-les-saisons-gagnez-25-places-pour-aller-voir-le-filmPo úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty.

Věkové zaměření 1. – 7. třída ZŠ

Témata: evropský les a jeho vývoj od pravěku po současnost, život zvířat v lese v průběhu ročních dob, evropská lesní fauna, zásahy člověka do vývoje lesa, motiv udržitelnosti životního prostředí

Komentář k filmu namluvil Tomáš Hanák. Stáhněte si předem náš materiál pro učitele a pracovní list, které můžete využít ve výuce. Zapojte se se svou třídou do soutěže, kterou pořádáme s pražskou ZOO! Stáhněte se leták se soutěžními otázkami zde.

Školní projekci filmu objednávejte ve svém lokálním kině. Projekce v pražských kinch Aero (Praha 3), Světozor (Praha 1) a Bio Oko (Praha 7) vám zprostředkuje koordinátorka Aeroškoly Linda Arbanová. Objednávejte na mailu info@aeroskola.cz, nebo telefonicky na čísle 608960016.

lesveskole_logoPříběh lesa v rámci Týdne životního prostředí pro školy:

Doprovodný program v sále po filmových projekcích připravuje vzdělávací centrum TEREZA, konkrétně projekt Les ve škole. Všem budeme rozdávat vytištěný pracovní list, stáhnout si jej můžete i zde.

Délka programu: film 97 min., krátká přestávka, max. 40 min. doprovodný program