Filmový týden pro školy

V pravidelném cyklu “Týden pro školy” se tentokrát zaměřujeme na téma CESTOVÁNÍ. Vašim studentům bychom rádi nabídli netradiční pohled na fenomén cestování a přiblížili jim zajímavá místa naší planety poutavým a originálním způsobem. Cílem přednášek je studenty aktivně zapojit do besedy s cestovateli, podnítit je k vlastnímu zamyšlení nad cestou jako prostředkem hledání vlastních ambicí a snů, aneb že slovy klasika i cesta může být cíl.

V rámci našeho programu budete mít možnost se osobně setkat s nejznámějším českým cestovatelem současnosti Danem Přibáněm, který stojí za sérií nejúspěšnějších českých cestovatelských dokumentů a s mladým sympaťákem Matějem Balgou, který projel během tří let na kole celý svět a právě o této cestě vydal knižní bestseller.

Na jednotlivé projekce / přednášky  se můžete hlásit i s malými skupinkami žáků a studentů. Program je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Dan Přibáň

• program: film Trabantem do posledního dechu a debata s Danem Přibáněm po filmu
  • termíny: pondělí 3. 12. a čtvrtek 6. 12. vždy od 9.00
  • kino: Světozor (Vodičkova 41, Praha 1, 356 míst)