Kurz videotvorby pro seniory

• Letnatermín: vždy ve čtvrtek 9.30 – 11.30, od 7. března
  • místo: Aeroškola Letná (Jirečkova 8, Praha 7, u Letenského náměstí)
  • počet lekcí: 7, délka lekce 120 minut
  • maximální počet účastníků: 14
  • cena: 1500 Kč / pro členy Klubu seniorů Prahy 7 cena 1000 Kč
  • lektor: Jan Kolegar
  • info, dotazy: prihlasky@aeroskola.cz, 608960016
  • přihlásit se může skutečně každý, nevyžadujeme žádné zkušenosti a znalosti, hlavní je chuť dozvědět se něco nového a potkat nové přátele se stejným zájmovým zaměřením

Nevšední vzdělávací kurz pro aktivní seniory a seniorky je přizpůsobený vašim potřebám. Naučíme vás základy filmové řeči, zpracování filmu v počítači a publikování filmu na internetu. Velmi rychle s námi zvládnete natáčet a upravovat jednoduchá a zároveň osobitá videa. Výlety, rodinná setkání, narozeniny, Vánoce atd. zůstanou navždy zaznamenány vaším originálním pohledem. Kurz se věnuje zejména postprodukci, tzn. zpracování natočených záběrů.  S námi zjistíte, jak je překvapivě jednoduché nahrávky upravovat v počítači pomocí bezplatných programů, doplňovat zvuk, hudbu, titulky, nejrůznější efekty a následně hotové video publikovat například na internetu.

Během sedmi lekcí se budou střídat teoretické úvody, filmové ukázky a praktická cvičení. Na kurzu můžete pracovat se svým vlastním vybavením jakéhokoliv typu, ať už je to kamera, foťák, nebo mobil, k dispozici bude i další základní vybavení v ateliéru, které můžete využívat (kamery, stativy, počítače se střihovými programy). Lektorem kurzu je stálý spolupracovník Aeroškoly Jan Kolegar, který má dlouholeté zkušenosti s kurzy pro děti i dospělé. Kurz bude probíhat v pohodové a příjemné atmosféře v nově otevřeném ateliéru Aeroškoly na Letné, který je vybaven pro výuku filmu.