Kurz animace pro seniory

Aeroskola ANIMACE plakat-35 10646668_859239317434341_947863047493766128_nNevšední vzdělávací kurz pro aktivní seniory a seniorky, přizpůsobený jejich potřebám. Základy klasických animačních technik v praxi.

Máte doma maminku, tatínka, babičku, dědečka či tetu, kteří se zajímají o praktickou filmovou tvorbu a animaci? Možná, že právě náš nový a v dané věkové kategorii zcela jedinečný kurz je právě tím, co by je mohlo nadchnout.

Základní popis kurzu:

• termín: vždy v úterý 9.30 – 11.30, od 5. března
  • místo: Aeroškola (Ambrožova 9, Praha 3 – u kina Aero)
  • počet lekcí: 7, délka lekce 120 minut
  • maximální počet účastníků: 14
  • cena: 1500 Kč
  • lektor: Jan Zahrádka
  • info, dotazy: prihlasky@aeroskola.cz, 608960016
  • přihlásit se může skutečně každý, nevyžadujeme žádné zkušenosti a znalosti, hlavní je chuť dozvědět se něco nového a potkat nové přátele se stejným zájmovým zaměřením

Charakteristika kurzu:

Nevšední vzdělávací kurz pro aktivní seniory a seniorky. V tomto kurzu si vyzkoušíte základní animační techniky, natočíte si své vlastní krátké filmy, naplníte své tvůrčí potřeby a prožijete příjemné dopoledne. Nezajímá-li vás příliš teorie, nepotřebujete proniknout do hloubky animace, jen si to chcete vyzkoušet a naučit se animovat tak, abyste mohli tvořit například i doma se svými vnoučaty, nebo natočit animované přání pro své blízké, k narozeninám, ke svatbě, přijďte mezi nás a nechte se ohromit kouzlem rozpohybovaného světa animace. Zásobíme vás inspirací, materiálem a tvůrčími podněty, se vším vám pomůžeme, vysvětlíme, jak ovládat techniku a jak si improvizované animační studio postavit doma.

Jak kurz probíhá:

Během sedmi lekcí se budou střídat teoretické úvody, filmové ukázky a praktická cvičení. Vyzkoušíte si ploškovou, materiálovou, loutkovou i kreslenou animaci dle vašich preferencí. K dispozici bude veškeré potřebné vybavení a také výtvarný materiál. Lektor vám případně poradí, jak využít vaše vlastní vybavení. Pro účast na kurzu není nutné mít předchozí zkušenosti s filmem a animací. Každá lekce má 120 minut. Lektor kurzu Tom Zahrádka je stálým spolupracovníkem Aeroškoly, který má dlouholeté zkušenosti s kurzy pro děti i dospělé. Kurz bude probíhat v ateliéru Aeroškoly v těsné blízkosti kina Aero v příjemné a pohodové atmosféře. Ateliér je přizpůsoben na tvorbu klasické animace. Na místě je možné uvařit si kávu a čaj.

Z minulých kurzů:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image