Letní kurz klasické animace

46539d5497277.56958d0991003 kurz animaceDlouho žádaný letní intenzivní večerní kurz animace pro dospělé, ke kterému jsme přidali víkend, během kterého si natočíte svůj první animovaný film. Malý počet studentů, individuální přístup lektorky.

• středa 14. 7. – neděle 18. 7.
  • celkem 28 hodin výuky
  • v kurz vede Žofie Zajíčková
  • cena: 4000 Kč
  • místo: Aeroškola – Žižkov (Ambrožova 9, Praha 3 – u kina Aero)
  • maximální počet účastníků: 5
  • přihlašování, info, dotazy: prihlasky@aeroskola.cz
  • pro účast na kurzu není nutné mít předchozí zkušenosti s animací a filmem

Harmonogram:

• středa – pátek 17.00 – 21.00: večer po práci úvod do animace, seznámení s technikou, přípravné práce
  • sobota a neděle 10.00 – 18.00: celodenní práce v ateliéru, abyste stihli vytvořit svůj první animovaný film

V tomto kurzu si vyzkoušíte základní animační techniky, natočíte si své vlastní krátké filmy, naplníte své tvůrčí potřeby a prožijete příjemný večer. Nezajímá-li vás příliš teorie, nepotřebujete proniknout do hloubky animace, jen si to chcete vyzkoušet a naučit se animovat tak, abyse mohli tvořit například i doma se svými dětmi, nebo natočit animované přání pro své blízké, k narozeninám, ke svatbě, přijďte mezi nás a nechte se ohromit kouzlem rozpohybovaného světa animace.

Zásobíme vás inspirací, materiálem a tvůrčími podněty, se vším vám pomůžeme, vysvětlíme, jak ovládat techniku a jak si improvizované animační studio postavit doma.

Jedná se o dílnu klasické stop motion animace.

Lektorka:
Žofie Zajíčková ( *1988) studovala animovanou tvorbu na Filmové škole ve Zlíně a na FAMU. Zabývá se především počítačovou 2D animací a animací „pookénkovou“ (stop-motion). Její studentský film Domino (2010) byl uveden na řadě mezinárodních festivalů. Jako animátorka či výtvarnice se účastnila projektů např. pro Zonky, Kolonial.cz, Fler, Re:life, Cesta do nemožna, An augmented reality art book by EyeJack.
Má zkušenosti s lektorováním stop-motion animace v rámci festivalů animovaných filmů a se spolkem Metaculture.