Experimentální film v praxi

unnamed (1)

Letní týdenní kurz je určen všem, kdo chtějí nahlédnout do tajů experimentálního filmu.

• Aeroškola (64)termín: 17. – 21. 8.
  • čas: od pondělí do pátku vždy 18.00 – 20.30
  • lektoři: Viktoria Rampal Dzurenko, Ranjan Rampal
  • místo: ateliér Aeroškoly Letná, Jirečkova 8, Praha 7
  • kapacita: 12 míst
  • přihlašování: pište na prihlasky@aeroskola.cz
  • cena 2000 Kč pro účastníky filmových kurzů Aeroškoly, 2500 Kč pro nové účastníky (pokud bude pro nové účastníky volné místo)

Anotace:

V průběhu kurzu se studenti pod vedením profesionálních filmařů seznámí se základními směry, osobnostmi a vyjadřovacími prostředky experimentálního filmu. Kromě teorie a rozboru filmových ukázek je podstatnou součástí kurzu také tvorba vlastního filmu.

Důraz je kladen na hravou, experimentální a uvolněnou práci s médiem filmu. Filmová řeč je poezie, hledání, rytmus, překvapení…

Během tvorby se studenti naučí základy filmové postprodukce, práce s editačními programy a různé přístupy k filmové montáži. Na svých vlastních filmech se budou učit filmově vidět, cítit a myslet.

Výstupem kurzu bude vícero krátkých experimentálních filmů.

V případě jakýchkoliv dalších otázek ohledně kurzu prosím neváhejte kontaktovat lektory Viktorii a Ranjana:

Poznámka: kurz probíhá v českém a slovenském jazyce, ale jsme v případě zájmu schopni studentům poskytnout i english-friendly výuku.