Kurz scenáristiky a tvůrčího psaní

Aeroskola SCENARISTI plakat 2016

IMG_8088mnesiZážitkové psaní!

Další kurz tvůrčího psaní poběží od října 2018, již přijímáme přihlášky!

• vždy v úterý od 16.00 – 18.00, celkem 8 lekcí od 2. října 2018
  • pro děti 10 – 16 let
  • maximální kapacita 12 účastníků, přihlaste se včas
  • ateliér Aeroškoly Letná, Jirečkova 8, Praha 7
  • lektoři: Mgr. Mathej Thomka, Miroslava Kuľková
  • cena 2000 Kč
  • info a přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Psaní je dobrodružství, je to odhalování a lovení těch nejlepších příběhů.

Psaní je zážitkem, který si můžeme prožít my sami. Jaké je to psát když nevidíme, když neslyšíme, když nemůžeme používat všechny slova. Jaké je psát v střesu, nebo na základě přesných podmínek? Psaní by měla být zábava a tu si zažijeme.

Ale aby byl zážitek z našeho psaní plnohodnotný a mohli ho s námi sdílet i ostatní lidé, získáme znalosti, jak tohle dobrodružství správně zvládnout. Naučíme se hrát se slovy, větami a různými formami. Naučíte se používat autorský deník, vyzkoušíme si několik způsobů psaní, budeme sledovat lidi a půjčovat si jejich slova. Utvoříte si banku nápadů.

Najdeme inspiraci tam, kde byste ji možná nehledali. Vyzkoušíme si pohlédnout na jeden příběh z pohledu různých žánrů.

Naše společná cesta bude vést přes drabble, mikropovídku až k scénáři pro kratičký film.

Čeká na vás osm sešitů s více než dvaceti tvořivými úlohami, váš autorský časopis LitAero a vaše autorské čtení na závěr.

Lektoři:

Mathej Thomka /1977/ – Prozaik, bývalý učitel, lektor a autor mnohých literárních dílen v Čechách i na Slovensku – Medziriadky, Letavy, Campus, Napiš si svůj film, Kaideš… Porotce literárních soutěží. Debutoval povídkovou knihou Pod orechom tma /2013/. Autor projektu a sbírky povídek Poviedka na želanie.

Miroslava Kuľková /1992/ – Doktorandka mezinárodních vztahů Univerzity Karlovy, copywritterka. Prozaička, vítězka několika literárních soutěží v Čechách i na Slovensku – Literární soutěž Jána Kollára, Jašíkove Kysuce, Literárna Senica… Spolulektorka literární dílny Napiš si svůj film.