Filmová přípravka

Aeroškola (64) IMG_20191010_145631 IMG_20191017_151605 IMG_20191017_155718Přijímáme přihlášky do zcela nového filmového kroužku pro mladší děti!

Základní popis kurzu:

• věk dětí: 6 – 9 let
  • místo konání: ateliér Aeroškoly Letná – Jirečkova 8, Praha 7
  • časová dotace: vždy jednou týdně 2 hodiny, celkem 8 týdnů/8 lekcí
  • čtvrtek 14.00 – 16.00, od 5. března
  • lektorky: Viktorie Rampal Dzurenko a Dominika Charvátová
  • maximální kapacita kurzu: 12 dětí
  • cena: 2200 Kč
  • více info a přihlašování: prihlasky@aeroskola.cz

Pro koho je kurz určen:

Přihlásit se může každý, nevyžadujeme žádné zkušenosti a znalosti, hlavní je zájem o film a chuť tvořit, učit se i pracvat v týmu. Kroužek je vhodný jako přípravka na naše další filmové kurzy pro starší děti a na filmové letní tábory.

Náplň kurzu:

V průběhu kurzu se naši nejmenší filmaři seznámí s kouzlem filmu hravou formou. Malými krůčky se budeme seznamovat s jednotlivými složkami filmové řeči a budeme experimentovat s filmovým médiem. Budeme především hodně natáčet, hrát si a vymýšlet. Příběhy budou děti tvořit během výuky na téma, které si společně zvolíme. Často se inspirujeme pohádkami nebo tancem, hudbou, dětskými hrami nebo představami. Děje filmů vymýšlíme vždy společně s dětmi, které si následně přinesou kostýmy nebo drobné rekvizity, nebo si je vyrobí rovnou na místě.

Kurz provází zkušené lektorky, které maximálně dbají na to, aby se všichni účastníci rovnocenně zapojili, a aby každé dítě a jeho nápady a názory byly respektované. V Aeroškole je pro nás velmi důležitá komunikace s rodiči. Prosíme vás o otevřenou komunikaci s lektorkami, které jsou připravené zodpovědět každý váš dotaz. E-mail na lektorky bude uvedený v přihlášce kurzu. Zároveň prosíme rodiče o spolupráci a domluvu dětem ohledně mobilních telefonů. Během kurzu nebudou mít děti povoleno používat mobilní telefony (jednoduše je během výuky odložíme). Jde nám o maximální soustředění v rámci filmové tvorby a prosíme o respektování tohoto pravidla.

1 komentář u Filmová přípravka

1. Pingback: Aeroskola Film Courses » ViktoRi » making the art that speaks