Meme Camp

Baví tě sledovat podobné koláže (alias memy) tvořené internetovou komunitou? Chtěl by ses naučit, jak taková díla vytvářet? Pak je zbrusu nový příměstský tábor Meme Camp přesně pro tebe!

Meme Camp

•    od 7. do 11. března
  •  program je od  9.00 – 16:00 v ateliéru Letná, Jirečkova 8, Praha 7)
    děti možno přivést již v 8:30 a vyzvednout v 17:30.
  •     svačiny a obědy jsou v ceně
  •     pro děti 10 – 16 let
  •     maximální kapacita: 14 účastníků
  •     lektoři: Jan Kroutil a Jan Kolegar
  •     cena: 3400 Kč
  •     info a přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Prostřednictvím internetových memů vycestuje zmatený Vincent Vega z filmu Pulp Fiction a zoufale hledá své auto na plném parkovišti, bezradně vybírá vhodnou panenku pro svou dceru v obchodě plném hraček, nebo se marně snaží vstoupit do světa čar a kouzel na nástupišti 9 ¾. Kam ještě se Vincent může podívat.

IMG_20210830_160237494
Společně se pokusíme přijít na to, odkud se internetové memy berou a jaké podoby mohou mít. Během tábora budeme na internetu vyhledávat materiály a následně je přetvářet do nových memů, ale zároveň využijeme vlastní videa a fotky. Čeká nás tak práce s natáčecí technikou, používání speciálních triků (např. green screen), upravování videí a zvuků ve střihačském programu atd.