Program pro školy a družiny

V rámci školní sekce jsme připravili několik programů určených pr různé stupně ZŠ a SŠ.

• Jednotné vstupné na všechny programy je 60 Kč, pedagogický doprovod zdarma.
  • Nutná je rezervace míst předem – prosím kontaktujte Hanu Nálevkovou na skolni.projekce@kinoaero.cz a rezervujte si počet míst na konkrétní program.

Pondělí 19. 5. od 8.30

• Isdraken2012Ledový drak
  • hraný film
  • r. M. Högdahl, Švédsko, 2012, 80 min.
  • orig. znění s českými titulky
  • doporučujeme pro věk 11-15 let
  • Komedie plná fantazie představuje jedenáctiletého Mika na útěku z domova při dobrodružném hledání Ledového draka. Mik při výpravě musí překonat svůj odpor k úředníkům sociálního úřadu stejně jako ke psům, kterých se bojí. A ještě k tomu se zamiluje do nejpodivnější holky v okolí.
  • trailer zde

Středa 21. 5. od 8.30

• cigaraMých posledních 150 000 cigaret
  • dokumentární film s diskuzí s autorem
  • r. Ivo Bystřičan, ČR 2013, 52 min., české znění
  • doporučujeme pro věk 13 – 19 let
  • Režisér Ivo Bystřičan se na prahu třicítky rozhodne přestat kouřit. Silná závislost ho svazuje a navíc je vyděšen lékařskou zprávou, která konstatuje, že jeho spermie ani plíce nejsou po zhruba 150 000 vykouřených cigaretách tak úplně v kondici. V osobních deníkových záznamech se rozhodne zachytit na kameru svůj náročný boj s abstinenčními příznaky a v rámci odvykací kúry se rovněž vydá pátrat po tom, jak funguje politické a ekonomické pozadí nejrozšířenější závislosti v Česku. Proč s ním tabákové korporace nechtějí mluvit a čeští politici se ke kouření staví tak tolerantně? Je závislost na tabáku skutečně jen hloupostí kuřáků, nebo se jedná o promyšlený obchod s lidskou slabostí? Nejpromítanější film festivalu Jeden svět.
  • Diskusi osobně uvede režisér Ivo Bystřičan: Ve filmu se nesnažím moralizovat kuřáky, aby s tím přestali, ani vést svatou válku proti kouření. Ani kuřák nežije ve vakuu a prvotní rozhodnutí začít kouřit se odehrává ve společenském kontextu.
  • Jako bonus dostanou zúčastněné školy metodický list.

Středa 21. 5. od 11.00

• KMC_logo50_TMcervenaDobrodružství s knihou
  • vyhlášení výsledků školní soutěže Klubu mladých čtenářů Albatros
  • pro pozvané zúčastněné školy, více info přes KMČ – Albatros
  • Slavnostní vyhlášení nejlepších školních videí, která vznikala v průběhu tohoto školního roku na téma Dobrodružství s knihou. V rámci vyhášení se rozdají ceny divácké a ceny odborné poroty, úspěšné snímky se promítnou na velké plátno.
  • V souteži je možno hlasovat o diváckou cenu až do 11. května zde, kde jsou také k vidění všechna přihlášená videa.

Čtvrtek 22. 5. od 14.30 – speciální program pro školní družiny

• petr a vlkNeznámé animáky
  • pásmo českých a zahraničních animovaných filmů od zavedených i začínajících autorů
  • 90 min.
  • Od švédských masových kuliček, které prožívají svoje malá dobrodružství, se rychle dostaneme až po hopsavý příběh malého králíka a divokých zajíců. Výběr snímků ze Švédska a Polska doplní krátké filmy studentů a absolventů českých vysokých škol: VŠUP v Praze, UTB ve Zlíně a FAMO v Písku.
  • Jedním ze snímků bude polský Petr a Vlk (Piotrus i wilk). Moderní adaptace klasické ruské pohádky s originální hudbou Sergeje Prokofjeva z roku 1936. Kromě mnoha jiných ocenění získalo toto dílko i Oscara za krátký animovaný film.

Pátek 23. 5. od 8.30

• filmochodA tohle ‘s viděl? Reklama a online videa
  • seminář s ukázkami
  • doporučeno pro věk 13-19
  • Každý den nás obklopují rafinované audiovizuální reklamy, ale i virální videa natočená na mobil. Co je lol video? Jak vypadá omg spot? Jak nás ovlivňuje nejsladší nápoj, když nám podsouvá svobodu rozhodování? Odkud je Santa Klaus? A proč je úspěšný nejotravnější mimozemšťan na světě? Na tyto a další otázky k aktuálnímu tématu současné vizuální kultury odpoví zkušený odborník z oboru. Lektor Adam Hrubý, který program povede, se živí jako designér a tvůrce spotů (např. Miluji Tě mé VUT).