Aero TV – příměstský tábor filmové reportáže

Aero TV! Filmově-reportážní táborlogo Aero TV

Přijímáme přihlášky na příměstský tábor zaměřený na natáčení dětských video-reportáží, moderovaných rozhovorů a mini-dokumentů.

• od 7. do 11. března
  • Program je od  9.00 – 16:00 v ateliéru Žižkov, Ambrožova 9, Praha 3 (u kina Aero), děti možno přivést již v 8:30 a vyzvednout do 17:30.
    IMG_1980 (1)
  • svačiny a obědy jsou v ceně
  • pro děti 12 – 16 letIMG_1998
  • maximální kapacita: 12 účastníků
  • lektoři: Nikola Micajová, Theodora Pfeffermannová + hosté
  • cena: 3400 Kč
  • info a přihlášky: prihlasky@aeroskola.cz

Charakteristika kurzu:
Aktivní tvorba je pro děti nejlepší cestou k pochopení práce médií. Na kurzu si mohou vyzkoušet nelehkou úlohu video-reportérů a moderátorů, ale i novinářů, režisérů, kameramanů, zvukařů i střihačů.

Kurz je určen nejen těm, kteří se zajímají o novinářskou práci, baví je kultura, politika, vyprávění příběhů, ale i těm, které zajímají základy práce s filmařskou technikou, a rádi by hlouběji pronikli do světa kinematografie.

Součástí práce v kurzu bude i zpracování rešerše o respondentovi a sepsání dotazů. Budeme se zaměřovat na kulturní dění a vybírat si hosty, kteří se v tomto prostředí pohybují.

Děti budou mít možnost vyzkoušet si všechny pozice ve štábu a záleží na každém, co mu bude sedět nejvíce. Je důležité, že každý z účastníků může mít jiné zaměření, ale i jiný pohled na svět a jiné názory, které rozšíří obzory jeho kolegům, lektorům a hlavně divákům.